Kalcium v terapii kašľa

Význam kalciového sirupu pri liečbe problémov s kašľom a zachrípnutím je známy už dlhé roky a asi ani jednému rodičovi nie je potrebné vysvetľovať na čo a kedy podať deťom kalciový sirup. Už niekoľko rokov lekári s obľubou odporúčajú tradičný kalciový sirup, ktorý svojim obsahom dopĺňa hladinu vápnika v organizme a navyše napomáha k udržaniu zdravých kostí a zubov. Kalciový sirup je vhodné užívať v období, kedy je obsah vápnika v organizme nedostatočný ako aj vtedy, keď organizmus trpí kašľom, zachrípnutím alebo problémami s odstraňovaním hlienu z dýchacích ciest.

Akým spôsobom pomáha užívanie kalciového sirupu v období kašľa a zahlienenia organizmu?

Povrch celej dĺžky dýchacej trubice v ľudskom tele je pokrytý kmitajúcimi cíliami, inak povedané riasinkami, ktoré pomáhajú čistiť dýchacie cesty od rôznych prachových častíc, alergénov, baktérií a hlienu. Práve tieto riasinky sú vyživované kalciom a jeho koncentrácia zohráva dôležitú úlohu pri ich funkcii a pohybe.
Samotný kašeľ a nutkanie na kašeľ sú spôsobené prítomnosťou nežiaducich látok v dýchacích cestách. Kmitajúce riasinky majú za úlohu vytláčať hlien smerom nahor, a tým zabezpečujú vyčistenie dýchacieho traktu. Tento čistiaci mechanizmus závisí od počtu, sily a aktivity riasiniek, ktoré sú vyživované práve kalciom. Zvýšenie koncentrácie kalcia teda podporuje ich činnosť a tým dochádza k rýchlejšiemu čisteniu dýchacieho traktu od hlienu.

Kalciový sirup užívajú deti tak isto ako aj dospelí. Jeho rokmi overený účinok iba ďalej podporuje výrobcov aby na trh prinášali tradičný dobrý spoľahlivý produkt, ktorý prináša úľavu a zároveň zabezpečuje dostatočnú hladinu vápnika v ľudskom organizme.

Kalciový sirup Doktor ČOKO® je určený pre celú rodinu, obsahuje 120 mg vápnika v 5 ml sirupu, tak ako aj v tradičnom kalciovom sirupe a navyše je obohatený o vitamín D3 a vitamín C. Vďaka prítomnosti vitamínu D3 je vstrebávanie vápnika do organizmu oveľa efektívnejšie.